To je pohoda

Co Tě nezabije, to se Tě pokusí zabít znovu...

Babiš kontra Moravec

Dnešní vydání pořadu Otázky Václava Moravce přinesly zajímavý zážitek.
Premiér byl po dlouhé době konfrontován s moderátorem, který vůči němu neprojevoval rektální alpinismus a navíc mu nebyl ani příliš nakloněn. Moravec měl ovšem silného soupeře. Babiš se pral jako eskymácký pes, uhýbal, blafoval, překřikoval. Pro Moravce to nebylo vůbec lehké.
Klasickým střetem byl souboj informací. Divák, který nemá doktorát z ekonomie, případně netráví většinu svého života u pc vyhledáváním a ověřováním dostupných informací, mohl jen těžko posoudit, kdo z těch dvou má ty správná čísla a informace.
Babiš se ovšem dopustil jedné zásadní chyby. Místo argumentů použil komunistickou rétoriku. Místo argumentů jen říkal, mám pravdu protože ji zkrátka mám a všichni kolem lžou. BIS je nespolehlivá, NKÚ není důvěryhodný, NÚKIB nic neví, čínský velvyslanec lže, moderátor říká nepravdy. Jediný kdo říká pravdu jsem já, Babiš.

Ukázalo se, jak Babiš řeší názorové rozepře. Překřičet, nepustit ke slovu, dehonestovat, znevěrohodnit, a hlavně všechny své úspěchy přifouknout. Hlavně se držet zlatého a osvědčeného. Všem říkat jak je vše skvělé, super nejlepší. Protože lidé věří tomu co slyší, ne tomu co je pravda. Ale jedna věc je fakt. Díky této vládě bude mít moje babička od ledna o 1.850,- Kč vyšší důchod.

Vítězem se ovšem (podle mého názoru) stal Moravec, který premiérovi několikrát uštědřil morální i výchovné lekce. Pochvalu však zaslouží oba. Babiš pak především za odvahu. Všichni přece máme v paměti ještě jeho noční návštěvu pamětní desky na Národní ...

PS: Omlouvám se za článek o politice. Ale kdo viděl dnešní pořad, měl by uznat, že vystoupil z šedi všeho ostatního, co můžeme v poslední době vidět.
06.01.2019 14:32:21Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se